Χαλκίδα-Λουκίσια 3-0

Κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα των Λουκίσιων δεν άφησαν οι ποδοσφαιριστές του Κασάπη και με εντυπωσιακή εμφάνιση από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισαν» το ντέρμπι της Εύβοιας.

Η Χαλκίδα και τα Λουκίσια είχαν ανάγκη τους βαθμούς στο μεταξύ τους ντέρμπι με τους «νερατζούρι» να δείχνουν ότι το ήθελαν περισσότερο. Από το 21’ η ομάδα του Κασάπη άνοιξε το σκορ με το σουτ του Τσετιροκλή στο «παραθυράκι» του Ευσταθίου, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Γκιόκας πέτυχε το δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους. Το… κερασάκι στην τούρτα, ήρθε και πάλι από τον Τσετιροκλή στο 86’, καθώς διαμόρφωσε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχάλης Κασάπης): Σαλεμής, Μπλατσέρης (62’ Νικολάου), Τσατσαρώνης, Καραμπάς (47' Παπακωνσταντίνου, Καφαντάρης (71' Φελέκης), Ευσταθίου, Ζαφειρόπουλος, Τσετιροκλής, Θωμάς, Γκιόκας, Τσουπεής

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Γιώργος Λάμπρου): Ευσταθίου Δ., Κουτσαυλής, Κοντάκης (80' Μπογδάνος), Ζαχαριάς (46' Αποστόλου), Προβής, Κοροβέσης, Σπυρόπουλος (64’ Τσελεμπής), Καλοχωρίδης, Κωνσταντάκας, Ευσταθίου Α., Ντούρμας

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι «Δικεφάλων» της Super League
Ολυμπιακός-Λαμία 4-1: Εντυπωσιακός πριν τον πρώτο ημιτελικό
Χωρίς κόσμο η Θύρα 7 στο "Γ. Καραϊσκάκης"
Super League 2: Νίκησαν κι ελπίζουν τα Χανιά