Ερμής Ζωνιανών-ΠΑΟ Κρουσσώνα 0-2

Μπορεί ο Ερμής να ήταν καλύτερος καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ωστόσο ο ΠΑΟ Κρουσσώνα ήταν αυτός που γεύτηκε τη χαρά τη νίκης με 0-2 φτάνοντας τους 23 βαθμούς και σε συνδυασμό με την ισοπαλία που έφερε η Αναγέννηση Ιεράπετρας, έκανε ένα σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της ανόδου.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Σκουτέλης έκανε το σουτ, έδιωξε προσωρινά ο Μήτρου και στην επαναφορά ο Σούρσος από κοντά με δυνατό σουτ έκανε το 0-1.

Τα τέρματα των φιλοξενούμενων διπλασιάστηκαν όταν στο 83’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Καπετανάκη έπιασε το σουτ, με την μπάλα να φαινόταν ότι πήγαινε πολύ άουτ, όμως χτύπησε στον Μαραγκουδάκη, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα διαμορφώνοντας έτσι το 0-2.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανώλης Σουτζής): Μήτρου, Μανάι, Ρουμπάκης (77’ Λαμπότι), Κοζωρόνης (86’ Φανουράκης), Κάββαλος Στ., Μπριλάκης, Ρηγάκης, Αριστεινίδης, Δ.Κλίνης, Σουτζής (84’ Κουντούρης), Χρ. Καλομοίρης.

ΠΑΟΚ (Απόστολος Παπακώστας): Μ.Καλομοίρης, Φανουράκης, Κάτελας, Μαν.Μακατουνάκης, Χαλκιαδάκης, Σούρσος, Σκουτέλης, Μπαστάκης (4’ λ.τ Μαραγκουδάκης), Σταυρακάκης Γ. (66’ Κουράκης), Καπετανάκης, Διακουράκης (46’ Νταουσιάνης).