Περιστέρι-Αιολικός 2-0

Ο Αιολικός προσπάθησε για κάτι θετικό μέσα στο Περιστέρι, αλλά όπως συμβαίνει στα περισσότερα ματς φέτος, ένα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα τον έβγαλε εκτός ρυθμού και επήλθε η αγωνιστική κατάρρευση.

Το Περιστέρι βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 41ο λεπτό, έπειτα από μια αδράνεια της άμυνας των Μυτιληνιών, με τον Συράκο να νικά στην έξοδο τον Σουτζόγλου. Και σα να μην έφτανε αυτό, ήρθε... καπάκι και το 2-0, με τη σέντρα, όταν ο Μπέλλης κεραυνοβόλησε τον ανήμπορο να αντιδράσει Σουτζόγλου, με τους αμυντικούς του Αιολικού να πιάνονται... κοιμώμενοι!

Στην επανάληψη, με το 2-0 στην πλάτη του ο Αιολικός δεν μπόρεσε να μπει ποτέ ξανά στη διεκδίκηση κάτι θετικού από το ματς.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Τικταμπανίδης, Π. Πλέστης, Βασίλογλου, Μητροφάνης, Μήλιος, Χέλμης, Μπόσιος, Χρ. Πλέστης (90' Συμεωνίδης), Γόρδιος (63' Παπαναστασίου), Μπέλλης, Συράκος (85' Κουτσούκης)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Σουτζόγλου, Αλευράς, Γιοβάνης (46' Δούμπλατζης), Βαξεβάνης (67' Παπαδόπουλος), Τσαρτσίδης, Καδής, Μίχος, Διονυσάτος, Μάντζιος, Πετρουζέλλης, Γκόντζος

Ολυμπιακός: Χωρίς Μποτία με ΑΕΛ
Ατρόμητος: Πολλές οι επιλογές για Απόλλωνα Σμύρνης
Ελλάδα-Ισλανδία 59-30: Ζευγάρωσε τις νίκες η «γαλανόλευκη»
Το μέλλον του Κλάους στα χέρια του Ιβάν!