Σε επαναληπτικό Όλνταμ και Έβερτον (video)

Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν Όλνταμ και Έβερτον με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να τα ξαναπούν σε επαναληπτικό.

Ο Ομπίτα στο 13’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους βάζοντας από νωρίς δύσκολα στα «ζαχαρωτά». Η απάντηση όμως, δεν άργησε να έρθει από την Έβερτον η οποία ισοφάρισε στο 24’ με τέρμα του Ανιτσέμπε. Η ανατροπή, ολοκληρώθηκε από τον Γιαγκέλκα στο 48’. Εκεί που όλα έδειχναν ότι η Έβερτον θα έπαιρνε την πρόκριση, ήρθε ο Σμιθ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίσει για το τελικό 2-2.

ΌΛΝΤΑΜ: Μπουζάνης, Μπράουν, Γκράουντς, Βεσολόφσκι (66' Φίρμαν), Ταρκόφσκι, Κροφτ, Ιβελούμο (61' Σμιθ), Ομπίτα (71' Σίμπσον), Μπάρναρντ, Μπάξτερ
ΈΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Νέβιλ, Μπέινς, Γιαγκέλκα, Ντιστέιν, Όσμαν, Πίεναρ, Γκίμπσον, Φελαϊνί, Ανιτσέμπε (46' Μιραλάς), Γέλαβιτς (90' Ντάφι)