Νιούκαστλ: Σε καυγά ο Σίμπσον (video)

Ο αμυντικός της Νιούκαστλ, Ντάνι Σίμπσον αποχώρησε αιμόφυρτος από εστιατόριο μετά από καυγά που είχε με δύο άνδρες.

Μεγάλη νίκη πήρε η Νιούκαστλ επί της Τσέλσι στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» επικρατώντας 3-2. Ο αμυντικών των «καρακαξών» αποφάσισε να γιορτάσει τη νίκη της ομάδας του και πήγε για ποτό με τους συναδέλφους του της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Ντάνι Γουέλμπεκ και Τομ Κλέβερλι.

Όταν αποχώρησαν από εκεί, ο αμυντικός της Νιούκαστλ πήγε για φαγητό όπου συνάντησε δύο άνδρες που του επιτέθηκαν, με αποτέλεσμα να τον ρίξουν στο έδαφος αιμόφυρτο. Ο ίδιος τόνισε στο tweeter του: «Μία χαρά τα πήγα, αν αναλογιστεί κάποιος ότι ήμουν μόνος απέναντι σε δύο».

Στη Sun μίλησε ένας αυτόπτης μάρτυρας τονίζοντας: «Οι δύο άνδρες έγιναν αρκετά επιθετικοί προς τον Σίμπσον. Μετά άρχισαν να τον χτυπούν και τον άφησαν στο έδαφος με αίματα», είπε συγκεκριμένα.

Εκείνη τη στιγμή οι δύο άνδρες αποχώρησαν με ταξί από το σημείο και περίπου 15 λεπτά αργότερα έφτασε ασθενοφόρο που μετέφερε τον Σίμπσον στο νοσοκομείο.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»