Πρόκριση με Βακάσο για Γκάνα (video)

Τη νίκη με 2-0 πήρε η Γκάνα επί του Πράσινου Ακρωτηρίου παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κόπα Άφρικα.

Ακόμα πιο κοντά στον βασικό της στόχο για το Κόπα Άφρικα που είναι η συμμετοχή της στον τελικό έφτασε η Γκάνα η οποία προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης μετά τη μεγάλη της νίκη με 2-0 επί του Πράσινου Ακρωτηρίου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Τζέιμς Άπια ήταν ο Βακάσο ο οποίος σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του. Στο 54’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Φήμες για επανασύνδεση Τσιτσιπά και Μπαντόσα μετά από βίντεο στο Μόντε Κάρλο
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: «Ντύθηκε» στα χρώματα του τελικού και το Θησείο
ΠΑΟΚ: Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο Βικελίδης - Πήρε «φωτιά» η Τούμπα για το 4ο Πρωτάθλημα! (pics)
Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ: Η τελική βαθμολογία της Super League