Πρόκριση για Νότιο Αφρική και Πράσινο Ακρωτήρι (videos)

Στα προημιτελικά του Κόπα Άφρικα προκρίθηκε το Πράσινο Ακρωτήρι μετά τη νίκη του με 2-1 επί της Αγκόλας, όσο και η Νότιος Αφρική μετά την ισοπαλία με το Μαρόκο.

Μεγάλες στιγμές ζει το Πράσινο Ακρωτήρι που προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κόπα Άφρικα. Η ομάδα του Αντούνιες έκανε τη μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Αγκόλα επικρατώντας 2-1 και παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση. Το αυτογκόλ του Νάντο στο 33’ έβαλε μπροστά στο σκορ την Αγκόλα, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο ήρθε η ανατροπή. Ο Βαρέλα στο 81’ ισοφάρισε για να πάρει τη νίκη με τέρμα του Έλντον στις καθυστερήσεις.

Στην πρώτη θέση τερμάτισε η Νότιος Αφρική που έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με το Μαρόκο. Οι Μαροκινοί προηγήθηκαν με τέρμα του Ελ Αντουά στο 10΄ για να ισοφαρίσουν οι διοργανωτές με τον Μαλανγκού στο 71’. Το Μαρόκο στο 82’ προηγήθηκε ξανά με τέρμα του Ναμλί στο 82’, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Σανγκβένι στο 86’.

{dailymotion}xx2k7d{/dailymotion}

Premier League: Πρωταθλήτρια Αγγλίας η Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρντιόλα!
Παναθηναϊκός: Εκτός αποστολής ο Ακαϊντίν για ανάρτηση με τον Κεμάλ Ατατούρκ
Super League LIVE: Άρης – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Λαμία, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός | Κρίνεται ο πρωταθλητής!
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Με Γερεμέγεφ οι «πράσινοι», με Καρβάλιο οι Πειραιώτες - Οι δύο ενδεκάδες