ΠΑΟ Κοσμίου-Προσοτσάνη 2-0

Σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε περισσότερο με λασπομαχία παρά με ποδοσφαιρικό παιχνίδι, ο ΠΑΟ Κοσμίου νίκησε με 2-0 τη Προσοτσάνη και την «αποκαθήλωσε» από τη κορυφή.

Στο 17ο λεπτό ο Καμπιώτης έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, οι οποίοι ενώ στη συνέχεια οπισθοχώρησαν, εκμεταλλεύτηκαν το κακό αγωνιστικό χώρο και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 65ο λεπτό με το Σταύρου.

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ (Σάββας Αϊβάζης): Πουλακίδας, Τρίχας, Βαλσάμης, Κωνσταντινίδης, Πατσαλής, Γεμενετζής, Μορφακίδης (61ο Σταύρου), Λιανός, Καμπιώτης, Λυκούδης (66ο Κουφιώτης) & Πεχλιβανίδης (71ο Λιάρος).

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Μάλλιος): Πιτσακτσής, Παπαμιχαήλ, Παλτζίδης (75ο Καλαϊτζής Δημήτρης), Καραγιαννίδης, Μαριάδης, Φερφέρης, Ουζούνογλου, Λειβαρτζινός (83ο Ρούσσος), Σαϊνίδης, Κερασίδης (71ο Δημητριάδης) & Μουρατίδης.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»
Euroleague: Η απάντηση για τις διαιτησίες στα Game 3 των Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού