Αχαϊκή – Πάμισος Μεσσήνης 1-0

Σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για την παραμονή πήρε η Αχαϊκή η οποία επικράτησε 1-0 του Πάμισου Μεσσήνης.

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας του 6ου ομίλου της Δ’ Εθνικής κατάφερε να ξεφύγει η Αχαϊκή μετά τη σημαντικότατη νίκη της με 1-0 επί του Πάμισου Μεσσήνης.

Οι γηπεδούχοι, πήραν τη σπουδαία αυτή νίκη με τέρμα του Μπουρδανιώτη στο 34’. Στη συνέεια, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πάρουν μεγαλύτερο προβάδισμα ωστόσο το πέναλτι του Μαντά στο 79’ εξουδετερώθηκε από τον Γρηγορόπουλο.

ΑΧΑΪΚΗ: Δρακόπουλος, Γερασιμόπουλος, Μιχαλόπουλος, Τραχάνης, Χρυσανθόπουλος, Νιφόρας, Καζαντζής (65΄ Νιάρος), Μπουρδανιώτης, Σαμίκος (78΄ Μπεκίρης), Μαντάς, Σπανός (73΄ Αποσκίτης).
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Γρηγορόπουλος, Διακουμής, Γερμάνης (82΄ Σουρλίγκας), Βεργόπουλος (54΄Χαρμπίλας), Δημητρακόπουλος, Κωτσάκης, Κάτσος, Φιλόπουλος, Ηλιόπουλος, Πατσιώτης, Μπούρδος.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού