Οδυσσέας Αναγέννησης  - Γ.Σ. Προσοτσάνης 0-3

Οδυσσέας Αναγέννησης - Γ.Σ. Προσοτσάνης 0-3

Αυτή η παράδοση γεννήθηκε για να μείνει και έτσι η Προσοτσάνη που έχει πάρει τον αέρα του Οδυσσέα Αναγέννησης, πέρασε για μια ακόμα φορά από την έδρα των Σερραίων κερδίζοντάς τους με 3-0.

Το συγκρότημα του Γιώργου Μάλλιου συνέχισε μια σπάνια παράδοση που έχει η Προσοτσάνη απέναντι στην Αναγέννηση από το 2005: ποτέ μα ποτέ δεν έχει δεχθεί γκολ σε επίσημο ματς ανεξαρτήτου έδρας με το σχετικό ρεκόρ πλέον να είναι στο 9-0 τέρματα με 4 νίκες και μία «λευκή» ισοπαλία.

Ολοι περίμεναν πως το παιχνίδι θα είναι ντέρμπι, όμως κάτι τέτοιο δεν συνέβη. Στο 3ο λεπτό ο Γεωργιάδης μετά από εκτέλεση φάουλ του Κερασίδη στέλνει τη μπάλα στο δεξί «παραθυράκι» του Σαμουηλίδη.

Στο 60ό λεπτό ο Σαϊνίδης σπάζοντας το τεχνητό οφσάιντ των γηπεδούχων πλασάρει τον Σαμουηλίδη και γράφει το 0-2.

Δύο λεπτά αργότερα, στο 62’ ο Ουζούνης από μπαλιά του Κερασίδη διαμορφώνει το 3-0 υπέρ της Προσοτσάνης δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Κωνσταντινίδης, Καμπερίδης και Μπακλατζής από την Καβάλα.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης, Γκέκας (61’ Ξανθόπουλος), Μάττας (73’ Σιδηρόπουλος), Μαυρουδόγλου, Τσιαμπουρής, Χατζάκος, Μπακάλης, Ζαγοριανός, Χουρουζίδης, Τσιφτελίδης, Πούπης (84’ Ζαχαρίας).

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ: Πιτσακτσής, Γεωργιάδης (65’ Παπαμιχαήλ), Παλτζίδης, Λειβαρτζινός, Δημητριάδης, Φερφέρης, Ουζούνης, Κανάτας, Σαϊνίδης, Κερασίδης (73’ Καραγιαννίδης),Ουζούνογλου.

Super League 2: Νίκησαν κι ελπίζουν τα Χανιά
Eurojackpot: Καλή επιτυχία Μαρίνα Σάττι!
Υπόθεση Λυγγερίδη: Προφυλακίστηκε ο φερόμενος ως ηγέτης των οπαδών
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 61-45: «Ερυθρόλευκος» ο τίτλος στην Α1 Γυναικών