ΠΑΟ Κοσμίου - Εβρος Σουφλίου 3-2

Την απόλυτη ανατροπή έκανε ο ΠΑΟ Κοσμίου «γυρίζοντας» το παιχνίδι με τον Εβρο Σουφλίου και πανηγυρίζοντας μια νίκη με 3-2 σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες σε βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Το Σουφλί άνοιξε το σκορ στο 25’ κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Δαμιανίδη. Δέκα λεπτά αργότερα ο Δούπας με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 0-2.

Το Κόσμιο πέρασε στην επίθεση και στο 32’ μείωσε με τον Καμπιώτη σε 1-2, ενώ με τον ίδιο παίκτη ισοφάρισε σε 2-2 στο 48ο λεπτό.

Το τελικό 3-2 υπέρ των γηπεδούχων διαμόρφωσε ο Τρίχας με κεφαλιά μετά από φάουλ του Λυκούδη.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον ΠΑΟ Κοσμίου να πανηγυρίζει την επιστροφή του στις νίκες και τον Εβρο Σουφλίου να γνωρίζει την δεύτερη σερί ήττα του στο πρωτάθλημα.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Παπαϊωάννου, Μαρμαρίδης και Κεσαπίδης από την Δράμα.

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Πουλακίδας, Οντίδης, Βαλσάμης, Κωνσταντινίδης, Πατσαλής, Τρίχας, Καμπιώτης (90’ Γερούλης), Λιανός, Σταύρου, Λυκούδης (89’ Μιχαηλίδης), Μορφακίδης (79’ Λιάρος).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Θυμιανίδης, Αντωνιάδης, Κατρανίτσας, Τσαπάνης, Δούπας (85’ Λύτρας), Παπαναστασίου (65’ Μπακιρτζής), Μεμέτ, Ευφραιμίδης, Δαμιανίδης, Λαζαρίδης (76’ Λίτσκας), Αραμπατζής.

Με μπλούζα «Ορθοδοξία ή Θάνατος» εμφανίστηκε ο Ούσικ και νίκησε τον Φιούρι
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Αποθέωσε τον Χάαλαντ και αποκάλυψε το δώρο που του έκανε ο Νορβηγός
Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)