Εράνη Φιλιατρών – Διαγόρας Βραχνέικων 3-2

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 6ου ομίλου της Δ’ Εθνικής πήρε η Εράνη Φιλιατρών επικρατώντας 3-2 του Διαγόρα Βραχνέικων.

Σημάδια ζωής έδειξε η Εράνη Φιλιατρών η οποία πήρε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας 3-2 του Διαγόρα Βραχνέικων. Ο Καραχάλιος στο 8’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 1-0.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων, ήταν άμεση καθώς στο 13’ ο Αθανασόπουλος, ισοφάρισε σε 1-1. Οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να πάρουν ξανά το προβάδισμα καθώς στο 17’ ο Παναγόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Εράνη «καθάρισε» το παιχνίδι καθώς ο Παναγόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1. Από το 65’ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Βετούλας τραυματίστηκε και δεν υπήρχε άλλη αλλαγή καθώς νωρίτερα είχαν προηγηθεί και οι τρεις. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Λαζανά στο 77’.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αλεξανδρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Σπυρόπουλος (84’ Ανδρώνης), Κόλλιας, Αλεβίζος, Ζώης, Παναγόπουλος (91’ Γκίνο), Αντωνόπουλος, Σταθόπουλος (70’ Καραπετιάν), Καραχάλιος, Κώτσος.
 ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Λιούρδης, Αγγελάτος, Νίκας (54’ Παναγόπουλος), Ορφανίδης, Βογιατζής, Βετούλας, Λάζαρης, Τσούντος, Νάτσης, Σχοινάς (63’ λ.τρ. Χριστόπουλος), Αθανασόπουλος (38’ λ.τρ. Λαζανάς).

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ελπίδες για Προολυμπιακό μετά τον αποκλεισμό των Μπακς
Παναθηναϊκός: Νέα δεδομένα με Ιωαννίδη - Νέο συμβόλαιο και επιστροφή Λάτσιο
Ολυμπιακός: Η συγκίνηση και η αποθέωση Μαρινάκη στο «Villa Park» (videos)
Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5