Διαγόρας – Πανναξιακός 1-5

Το σκορ της 6ης αγωνιστικής του 9ου ομίλου πέτυχε ο Πανναξιακός, διασύροντας 5-1 τον Διαγόρα στη Ρόδο, σε μια αναμέτρηση που στιγματίστηκε από την είσοδο οπαδών των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο, τέσσερα λεπτά πριν την εκπνοή της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Οι «κυανέρυθροι» γνώρισαν μία ακόμα βαριά ήττα, παραμένοντας άποντοι στον «πάτο» του πίνακα, ωστόσο το τελικό σκορ περνάει σε δεύτερη μοίρα μπροστά σε όσα διαδραματίστηκαν λίγο πριν το φινάλε. Συγκεκριμένα, στο 86' και ενώ το πάντα είχαν κριθεί, μερίδα οπαδών της ομάδας από το «Σμαραγδένιο Νησί», «μπούκαραν» στον αγωνιστικό χώρο, προπηλακίζοντας τους παίκτες των γηπεδούχων, καθώς και τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων Θέμελη.

Παρά την προσπάθεια μάλιστα των ποδοσφαιριστών να γλιτώσουν, κατευθυνόμενοι προς τα αποδυτήρια, το εξαγριωμένο πλήθος τους κυνήγησε μέχρι εκεί, μέχρι τελικά να επέμβουν οι ψυχραιμότεροι και ηρεμήσουν τα πνεύματα μετά από δέκα λεπτά.

Τότε οι διαιτητές βγήκαν και πάλι από τα αποδυτήρια, επιτρέποντας στο παιχνίδι να τελειώσει κανονικά.

Για την ιστορία, τα γκολ του Πανναξιακού πέτυχαν οι: Αριανούτσος (39΄ πεν. το κέρδισε ο Καρούσης από τον Καραγιάννη), Δερμιτζάκης (43΄από κοντά), 53' Κεμαβόρ (53΄ με κοντινό πλασέ), Αριανούτσος (65΄ με σουτ) και Καρούσης (70΄ από κοντά), ενώ το γκολ της τιμής για τον Διαγόρα σημείωσε ο Ιμεραλιλάι με πλασέ στο 66΄.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Πέτρος Ρουτζιέρης): Παπαδόπουλος, Καραγιάννης (57' Μπότσης), Παπαδημητρίου, Κενενούνης, Κιλασίν, Καρπούζης, Σκυαλλαράκης, Καραγεωργίου (46' Φλεβάρης), Ιμεραλιλάϊ, Διακάκης, Ζωάννου (46' Χατζηπέτρος)

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βλαστός): Θέμελης, Boniaco, Τζωρμπατζάκης (78' Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Τόσκας, Αριανούτσος, Καρούσης, Αθανασίου (83' Χαμιλοθώρης), Κεμαβόρ, Δερμιτζάκης (82' Τερόλη), Ντούκα