ΑΕ Κατσαμπά-Κισσαμικός 1-2

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα «σκαρφάλωσε» ο Κισσαμικός, μετά τη νίκη του με 2-1 επί της ΑΕ Κατσαμπά, η οποία μάλιστα σημειώθηκε με ανατροπή του σκορ.

Η ΑΕ Κατσαμπά δυσκόλεψε αρκετά τους φιλοξενούμενους, αφού κατάφερε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο ματς με γκολ του Ψαλιδάκη. Στη συνέχεια έχασε σημαντικές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ και το... πλήρωσε.

Στο 59' ο Κισσαμικός κέρδισε το πέναλτι, όμως ο Καλυκάκης απέκρουσε την εκτέλεση του Σταυρακάκη!

Στο τελευταίο 15λεπτο σημειώθηκε η ανατροπή του σκορ, όταν αρχικά στο 76' ο Περράκης ισοφάρισε με κεφαλιά και στο 87' ο Δρακάκης έφερε τα πάνω κάτω κάνοντας το 2-1.

AEK: Καλυκάκης, Τσαλίχης (72’ Τριαντα), Ψαλιδάκης, Αποστολάκης, Σεραφειμίδης (26’ λ.τ. Χατζηανδρέου), Δαριβιανάκης, Τζέρτζι (82’ Ατσαλής), Διγενής, Σφακιανάκης, Τρύφωνος, Χριστοφής.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Συροκάκης, Δαμανάκης, Ρουσάκης (55’ Περράκης), Καρβουνιάρης, Κομπογεννητάκης (72’ Σαλταπίδας), Μουρκάκης, Τσεσμελής, Σταυρακάκης, Παπαθανασίου (64’ Ντεντάκης), Δρακάκης, Χατζηλιόντας.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα