Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 2-3 (Κ-20)

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε δύσκολα 3-2 εκτός έδρας του Πλατανιά για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι «πράσινοι» είχαν από ένα καλό ημίχρονο και με αυτή τη νίκη πέρασαν τον ΠΑΟΚ που έχασε από τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία, φτάνοντας τους 23 βαθμούς σε 10 αγώνες και είναι πλέον μόνοι δεύτεροι.

Το «τριφύλλι» σημείωσε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Αποστολόπουλο και Ρισβάνη, με τους Κρητικούς να μειώνουν σε 1-2 με τον Ντούπι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μισού. Ο Γιαννιτσάνης έκανε το 3-1 στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με πέναλτι για να διαμορφώσει το τελικό 2-3 ο Τσαγκαράκης.

Πλατανιάς: Κοκαλάς, Μπουρμπάκης, Μιχαήλ, Μαραγκουδάκης Κ., Πατρικάκης (60' Κονονένκο), Τσικουδάκης, Ντούπ (60' Τσαγκαράκης)ι, Γαλανίδης, Πάτα, Τσίτας (75' Λίκα), Φραγκιουδάκης.

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Μαρινάκης, Μυρθιανός, Ρισβάνης, Μαραθιανός, Δώνης, Μουζακίτης, Αναστασόπουλος, Αποστολόπουλος (79' Ελ Γκαμάλ), Σταματάκης (70' Μαλτίν), Γιαννιτσάνης.