Περαμαϊκός – Διαγόρας 4-0

Το σκορ της αγωνιστικής σημείωσε ο Περαμαϊκός «σκορπώντας» στους τέσσερις ανέμους τον Διαγόρα (4-0), για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 9ου ομίλου της Δ΄ Εθνικής.

Ο Ανδριανόπουλος άνοιξε το σκορ με πλάσε μόλις στο 7ο λεπτό, για να ακολουθήσει ένα δεύτερο ημίχρονο, όπου ο Μπερνιδάκης μετέτρεψε την αναμέτρηση σε προσωπικό σόου, τινάζοντας τρεις φορές δίχτυα!

Αρχικά από την άσπρη βούλα στο 57΄(με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος), ενώ τρία λεπτά αργότερα «έγραψε» το 3-0 με ωραίο πλασέ, πριν ολοκληρώσει την παράσταση (για ένα ρόλο, τον δικό του), κάνοντας του κεφαλιού στο 88'.

Με τη νίκη αυτή ο Περαμαϊκός έφθασε τους 9 βαθμούς, αφήνοντας τον Διαγόρα χωρίς πόντο στον πάτο του πίνακα.

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Βασίλης Στασινόπουλος): Μεϊμάρογλου, Χαλκιάς, Λαπατάς, Καραγιάννης, Ρούσσος, Βασιλικής, Κονέ (82' Κωνσταντίνου), Ιατρού, Μπερνιδάκης, Σιδέρης (70' Σαμαράς), Ανδριανόπουλος (77' Νίκο)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Πέτρος Ρουτζιέρης): Παπαδόπουλος, Χουστουλάκης (43' λ. τρ. Κωνσταντινίδης), Παπαδημητρίου, Κεκενούνης, Κιλασίν, Καρπούζης, Ιμεραλιάι (66' Χατζηπέτρος), Καραγεωργίου (78' Καραγιάννης), Σκυλαράκης, Διακάκης, Ζωάννου.

Σωκράτης Παπασταθόπουλος: Βάζει τέλος στην καριέρα του - Πότε αποσύρεται
Basket League: Για τη «ζωή» του ο Κολοσσός, για την πρόκριση το Περιστέρι
Άρης - ΠΑΟΚ: «Συναγερμός» στη Θεσσαλονίκη - «Αστακός» η πόλη | «Ασπρόμαυρο» πάρτι στην Καμάρα
NBA: Στους τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς με τρομερή ανατροπή