Κάστωρ-Παναργειακός Άργους Ορεστικού 1-3

Σπουδαία νίκη ο Παναργειακός Αργους Ορεστικού και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, καθώς επικράτησε 3-1 του Κάστορα στο ντέρμπι της Καστοριάς.

Στο δημοτικό στάδιο Χλόης βρέθηκαν πάνω από 700 άτομα, δημιουργώντας όμορφη ατμόσφαιρα. Οι νεοφώτιστοι ήταν πιο αποφασισμένοι και στο 37’ ο Βελλίδης έκανε το 0-1. Στο 55’ ο Μαλεγκάνος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για τους «βυσσινί» αλλά είχε δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ιωαννίδης με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-2.

Στο 65’ ο Κάστορας μείωσε σε 1-2 με κεφαλιά του Δινάδη και πίεσε για την ισοφάριση. Όμως στο 85’ ο Παναργειακός φρόντισε να σφραγίσει την μεγάλη νίκη του, καθώς ο Μπάτζιος με προβολή διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Οι γηπεδούχοι δεν παράτησαν το παιχνίδι και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων είχαν δοκάρι σε σουτ του Τζιώτζη.

ΚΑΣΤΩΡ (Τσούκλης): Κοσμίδης, Καρανάσιος, Δινάδης, Σαββίδης (68’ Παπαθανασίου), Μήνος, Γκούρλιας, Σίμος, Αντωνιάδης (46’ Μαλεγκάνος), Τζιώτζης, Τσούκλης, Τάσιος

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤ. (Σιώμος): Σαραφιανός, Μαρκόπουλος, Μουρατίδης, ιωάννου, Ιωαννίδης Δ., Βλαχόπουλος, Σιδηρόπουλος (72’ Μπάτζιος), Ιωαννίδης Ι., Βελλίδης (90’ Αντωνίου), Τσαμτσάκης, Γκαγκάνας (86’ Βλαχόπουλος)

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημήτρης Κουτσής

Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ
Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες