Κεραυνός Θεσπρωτικού- Οδυσσέας Νυδριού 2-1

Σπουδαία νίκη πήρε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού, καθώς επικράτησε 2-1 του Οδυσσέα Νυδριού, σε ένα ματς με αρκετές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Με το πρώτο ημίχρονο να είναι μοιρασμένο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «αιφνιδιάσουν» τον αντίπαλο και να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με σουτ του Λάππα. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, κατάφεραν να «απαντήσουν» στο 34' με κεφαλιά του Βουλομένου

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και αφού έχασε πέναλτι στο 71' με τον Φέκκα, τελικά πήρε τη νίκη όταν ο Λάππας, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 78ο λεπτό.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΦΙΝΤΖΟΣ):Μπάμπης, Χωραβάτης (53΄ Ναστούλης), Ρακόπουλος, Παπαδόπουλος, Λέτσος, Λέκκος, Δήμος (53΄ Κολιός Γ.), Πάνου (65΄ Τζιάκος Γ.), Λάππας, Κολιός Γ., Φέκκας.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΕΛΑΚΗΣ):Πάππος, Θεοδωρίδης, Δενησπύρα, Φλούδας, Παϊκόπουλος, Κωστακιώτης, Μακρής, Παπακωνσταντίνου, Βουλομένος, Κονιδάρης (67΄ Μπάκας), Ξένος.

ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟ: Κώστας Κολλιός

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: «Φρένο» της ΕΛ.ΑΣ. στους οπαδούς της «Ένωσης»
Το δικό της το σπίτι σε άλλους νοικιάστηκε! Το γήπεδο της ΑΕΚ έγινε «Ολυμπιακός OPAP Arena» στο GPS!
Σλούκας: "Η μεγαλύτερη αποζημίωση είναι η πρόκριση στο Final-4"
ΝΒΑ: Ανατροπή για Νάγκετς με 40άρα Γιόκιτς - Στο 3-2 οι Νικς με Πέισερς