Παναργειακός Αργους Ορεστικού-Αλεξάνδρεια 1-0

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε ο Παναργειακός Αργους Ορεστικού, επί της Αλεξάνδρειας με 1-0, παίρνοντας τους πρώτους βαθμούς του στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερες συγκινήσεις, με τις δυο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα νώτα τους. Την ισορροπία διατάραξε όμως το πέναλτι του κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή. Ο Τσαμτσάκης ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 1-0. Η Αλεξάνδρεια στη συνέχεια προσπάθησε να απειλήσει και φτάσει στην ισοφάριση. Μάλιστα, λίγο έλειψε να κλέψει τον βαθμό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά το σουτ του Αβραμίδη σταμάτησε στο δοκάρι. Χωρίς βαθμό και γκολ παρέμεινε η ομάδα της Ημαθίας, σε μια από τις πιο άσχημες εκκινήσεις της στη Δ’ Εθνική.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Σιώμος): Σαραφιανός. Σιδηρόπουλος (73’ Μαρκόπουλος), Μουρατίδης, Ιωάννου (68’ Βλαχόπουλος), Ιωαννίδης Δ., Μαρκόπουλος, Τσαμτσάκης, Ιωαννίδης Ι., Βελλίδης, Μπάγιος, Αθαναδιάδης

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Τόλης Τερζής): Καρασαββίδης, Πιπιλιάρης, Αραμπατζής, Παπαδόπουλος Κ. του Ε., Σίμος, Κεστελίδης, Αλεξανδρής (60’ Καμπερίδης), Αβραμίδης, Τσεβελέκης (73’ Παπαδόπουλος Κ. του Χ.), Χαλβατζής, Παπαδημητρίου