Πορτοχελιακός - Πέλοπας Κιάτου 1-2

Ο Πέλοπας Κιάτου δυσκολεύτηκε, αφού ισοφαρίστηκε στην επανάληψη από τον Πορτοχελιακό, όμως κατάφερε να φύγει με τους βαθμούς της νίκης επικρατώντας 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκαν στο 28' με τον Πετρόπουλο να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56' ο Αντωνόπουλος έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παπαβασιλείου από το σημείο του πέναλτι έκανε το 1-2 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Βέλικο Ντόβενταν ): Μπουρνιάς , Κοξίδης ,Σταυρόπουλος, Μιχαηλίδης . Αντωνόπουλος ,Τόζογλου, Ζαραφωνίτης Ι.Ε.(61' Μούκια) Χιονίδης, Ζαραφωνίτης Ι.Β. Λαδάς(77' Ζαραφωνίτης Δ.) Κουρτίδης (68 Τέτα)

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ (Γιάννης Τζαλακώστας): ΧασάμπελΙ, Χουσελάς, Μιχαλόπουλος, Στασινόπουλος Δ, Βελέτζας, Παπαϊωάννου, Πετρόπουλος, Παπαβασιλείου, Πράττος (66' Λυμπερόπουλος), Σέλλας ( 82 Μανιώτης ), Μπούκης (72' Λιάλιος)

Euroleague: Το κάρφωμα του Λεσόρ και η ασίστ του Ουίλιαμς Γκος στο Top 10 των Game 4 (video)
Ολυμπιακός: Άμεση «προσγείωση» από Μεντιλίμπαρ - «Το μυαλό στη ρεβάνς και όχι στον τελικό»
Euroleague: Την Τετάρτη το Game 5 για Μονακό και Φενέρμπαχτσε
ΑΕΚ: Η ευεργετική διακοπή για Λιβάι και ο στόχος του Αλμέιδα