Θερμαϊκός – Απόλλων Κ. 0-2

Στην κορυφή του 2ου ομίλου παρέμεινε ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος νίκησε 2-0 τον Θερμαϊκό στη Θέρμη.

Οι Πόντιοι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των γηπεδούχων, παρόλο που ο κακός αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεπε να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο, ενώ στη Θέρμη βρέθηκαν και 350 οπαδοί του. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον Απόλλωνα ήταν ο Παύλος Λεπτοκαρίδης, ο οποίος σημείωσε και τα δύο γκολ της αναμέτρησης, φτάνοντας τα 17 στο πρωτάθλημα.

Το 0-1 έγινε στο 41’, όταν ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Κολώνη, ύστερα από υπόδειξη του βοηθού και ο Λεπτοκαρίδης δεν δυσκολεύτηκε να ευστοχήσει από την άσπρη βούλα. Στο 56’ ο Πλατάκης εκτέλεσε το κόρνερ ο Μπουλγκουρίδης με κεφαλιά-πάσα έστρωσε την μπάλα στον Λεπτοκαρίδη, ο οποίος με νέα κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ: Διαμαντόπουλος, Αρζουμανίδης, Τρόκας, Μοσχου, Κολώνης, Χατζηλιάδης, Ζεληλίδης (81’ Λώλης), Μέτσιος, Κρέκα (75’ Μαλαφούρης), Μπαλαμούτης (46’ Νίτσης), Βιτεβής.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Καρατζιοβαλής, Παραλίκης, Σαπανίδης, Λουϊζίδης, Βέντζιος, Καλαϊτζίδης, Καραλιόπουλος (60’ Παπαποστόλου), Μπουλγουρίδης (75’ Λευκαρίτης), Λεπτοκαρίδης, Καραπατσακίδης, Πλατάκης (89’ Σαλμάς).

Ξεκινά η 4η Premium Real Estate Expo όπου θα αναλυθούν τα επίκαιρα θέματα του κλάδου των ακινήτων
Παναθηναϊκός: Επέστρεψε ο Μάγκνουσον μετά από 8 μήνες!
Παναθηναϊκός AKTOR: Διάστρεμμα ο Ναν, εκτός δωδεκάδας κόντρα στον ΠΑΟΚ
FIFA: Έτσι θα «δείχνουν» οι διαιτητές τα ρατσιστικά περιστατικά