Εβρος Σουφλίου – Μ. Αλεξ. Ν. Ζίχνης 2-1

Εδειξε χαρακτήρα ο Εβρος Σουφλίου και παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, έκανε την ανατροπή και κέρδισε τελικά τον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης με 2-1.

Ο Χατζηαγοράκης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 5ο λεπτό μετά από κόρνερ του Δημόπουλου και το γκολ αυτό ήταν το πιο γρήγορο γκολ της πρεμιέρας στον 1ο όμιλο της Δ’ Εθνικής.

Λίγο αργότερα (14’) είχε ακυρωθεί ως οφσάιντ γκολ του Τσαπάνη για τον Εβρο Σουφλίου.

Στο 18ο λεπτό ο Κατρανίτσας εκτέλεσε κόρνερ, ο Διαμιανίδης έπιασε το σουτ και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 68’ ο Δαμιανίδης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Η Νέα Ζίχνη είχε και σουτ στο οριζόντιο δοκάρι στο 65ο λεπτό σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου.

Διαιτητής: Κιγιτζής (Θράκης). Boηθοί: Τριανταφύλλου, Δημητριάδης (Θράκης).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Θυμιανίδης, Αντωνιάδης, Μπάτζιος, Κατρανίτσας, Τσαπάνης, Παπαναστασίου, Μεμέτ, Εφραιμίδης, Δαμιανίδης, Λαζαρίδης, Αραμπατζής.

Μ. ΑΛΕΞ. Ν. ΖΙΧΝΗΣ: Χατζηγιαννάκης, Ρωσιάδης, Δημόπουλος, Πρόβατος, Κοντσίδης, Πελιτάρης (82’ Λιαούρης), Ακριτίδης (75’ Κόρμπης), Αραμπατζής, Χατζηαγοράκης, Μιχαλόπουλος, Καλογιάννης.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Αποθέωσε τον Χάαλαντ και αποκάλυψε το δώρο που του έκανε ο Νορβηγός
Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός