Δόξα Πετρούσας - Οδυσσέας Αναγέννησης 2-1

Την πρώτη της νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε στο νέο πρωτάθλημα η Δόξα Πετρούσας, που κέρδισε με 2-1 τον Οδυσσέα Αναγέννησης στο πλαίσιο του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Ο Οδυσσέας είχε προηγηθεί στο σκορ στο 14ο λεπτό όταν ο Ζαρογιανός ξέφυγε από τον τερματοφύλακα Βέργο και έγραψε το 0-1.

Το σκορ αυτό διατηρήθηκε μέχρι το 85ο λεπτό και όλα έδειχναν πως η Δόξα θα ξεκινούσε το πρωτάθλημα με το… αριστερό, αλλά ο Μιχαλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 στο συγκεκριμένο λεπτό.

Στην εκπνοή του αγώνα (90’) η Δόξα Πετρούσας κέρδισε πέναλτι (χέρι Χατζάκου) που το εκτέλεσε ο Μιχαλάκης και έγραψε το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ο Οδυσσέας Αναγέννησης είχε και σουτ στο δοκάρι στο 27ο λεπτό με τον Τζιαμπουρή.

Διαιτητής: Οικονόμου (Χαλκιδικής). Boηθοί: Μάννιος, Πασαλής (Χαλκιδικής).

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Βέργος, Κότιος Γ., Ξενίδης, Βραμέντσαλης, Κότιος Δ., Παπαθεοδώρου, Μιχαλάκης (90+2’ Γάϊδας), Παπαδόπουλος, Λαζίδης (70’ Τσιρακίδης), Υψηλός, Παπακωνσταντίνου (62΄Τσάντας).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης, Γκέκας, Μαγκανάς, Χατζάκος, Τζιαμπουρής, Ζιάντσιος, (11’ λ.τ. Μάττας), Σαμουράκης, Πούπης, Τσιφτελίδης (15’ λ.τ. Ζαχαριάς), Ζαγοριανός, Ξανθόπουλος (73’ Μαυρουδόγλου).