Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς 4-1 (Κ20)

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα Νέων του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε 4-1 του Πλατανιά, στο ντεμπούτο του Μπεντεβή στον πάγκο της ομάδας.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν μόλις στο 6’, μετά την σέντρα του Τσόφλιου, και σουτ του Κατσαρού για το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Κατσαρός εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών του Πλατανιά, κέρδισε την μπάλα και με πλασέ στην κενή εστία διπλασίασε τα τέρματα του Αστέρα. Οι Χανιώτες μείωσαν σε 2-1 στο 41’, όταν μετά από φάουλ του Γαλανίδη από δεξιά, ο Ιακ. Μαραγκουδάκης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας μπήκε φουριόζος στον αγωνιστικό χώρο για να καθαρίσει το παιχνίδι, αλλά στο 47ο λεπτό το πλασέ του Κατσαρού απέκρουσε όσο χρειαζόταν ο Κοκκάλας, για να χτυπήσει η μπάλα στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης και σε διπλό τετ α τετ του Καρυδόπουλου απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.

Στο 77’ όμως ο Τσόφλιος έκανε το 3-1, μετά από κόρνερ του Καρυδόπουλου. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε με απευθείας χτύπημα φάουλ του Λυμπέρη στο 82’.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Λαδάς, Σβίγγος, Λυμπέρης, Γκίτζιας, Παπαδημητρίου, Βαλκάνος, Καρυδόπουλος, Σπ. Νικολίτσας (77’ Αρώνης), Τσόφλιος (83’ Γ. Νικολίτσας), Τογρού (56’ Γκαιδατζής), Κατσαρός.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κοκκάλας, Μπουρμπάκης, Γαλανίδης, Πατριχάχης, Κων. Μαραγκουδάκης, Ιακ. Μαραγκουδάκης (60’ Λίκα), Κονονένκο, Γιακουνάκης, Ντούπη, Ροκάκης (79’ Τσίτας), Τσικουδάκης (60’ Πάτα).

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή