CONCACAF Champions League: «Τεσσάρα» για τους Ντάιναμο

Βήμα προς τα προημιτελικά του CONCACAF Champions League πραγματοποίησαν οι Χιούστον Ντάιναμο με νίκη 4-0 σε βάρος της Σαντανέκος.

Πλέον έχει επτά βαθμούς, ενώ η ομάδα του Ελ Σαλβαδόρ αποκλείστηκε και μαθηματικά από τη συνέχεια της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής. Ο Γκιλς Μπαρνς άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με μακρινό σουτ και ο Μπόμπι Μπόσγουελ διαμόρφωσε το 2-0 με κοντινή κεφαλιά στο 44ο. Μέσα από την περιοχή σκόραραν οι Κάμερον Ουίβερ και Κάλεν Καρ στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και σημειώθηκε το 4-0 των Τεξανών.

Με γκολ του Λεαντρίνιο στο 79ο λεπτό, η Μουνισιπάλ κέρδισε με 2-1 την Κορίγιο στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς. Η ομάδα του Παναμά είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο λεπτό με τον Ρέναν Γιορέλ, αλλά αυτή από τη Γουατεμάλα ισοφάρισε στο 22ο με τον Μάριο Ροντρίγκεζ και γενικά κυριάρχησε σε όλο το 90λεπτο.

25/10: Σίβας Γουαδαλαχάρα-Χελαχού

Σημείωση: Ο πρώτος από κάθε όμιλο προκρίνεται στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)