Πρώτη νίκη για Άγιαξ (video)

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε ο Άγιαξ ο οποίος διέλυσε 6-1 τη Ναϊμέγκεν παίρνοντας την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά την ισοπαλία του στην πρεμιέρα με την Άλκμααρ, ο Άγιαξ επέστρεψε δυνατά και στη δύσκολη φαινομενικά εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ναϊμέγκεν, έκανε μεγάλη εμφάνιση διαλύοντας την αντίπαλό του με 6-1!

Ο Λουκόκι στο 13’ άνοιξε το σκορ, με τον Έρικσεν λίγο αργότερα (17’) να κάνει το 2-0. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ήρθε το νέο μεταγραφικό απόκτημα του συλλόγου, Σάνα στο 20’ να κάνει το 3-0. Το ημίχρονο, έληξε στο 4-0 με το τέρμα του Γιάνσεν στο 37΄. Ο Ντε Γιόνγκ στο 50’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 για να μειώσει ο Νούτινγκ στο 63’ σε 5-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Σάνα στο 83’.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άλτιντορ, η Άλκμααρ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς επικρατώντας 3-1 της Χέρκαλες. Ο Αμερικάνος επιθετικός στο 16’ άνοιξε το σκορ, με τον Μάρτενς δέκα λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος στο 87’ με τέρμα του Αρμεντέρος, ωστόσο ο Άλντιντορ στο 94’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Την ίδια ώρα, η Ντεν Χάαγκ παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στη Βάαλβικ που τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, ενώ νωρίτερα, η Γκρόνιγκεν έμεινε στο 1-1 με τη Βίλεμ.

Προσοχή! Εντοπίστηκε «γύπας» στη Λεωφόρο (pic)
LIVE CHAT ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 2-1
Το τρομερό βίντεο με την εντυπωσιακή κατεδάφιση γηπέδου ποδοσφαίρου (vid+pic)
Νέα σύλληψη για το Ολυμπιακός Βόλου-ΝΠΣ Βόλος (pic)
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους
Οικογενειακή τραγωδία στo Ρέθυμνο: Σκότωσε τον 21χρονο αδερφό του και αυτοκτόνησε
Βασίλης Δήμας: Το «next big thing» με αποδείξεις
Νέα συλλογή Jordan «Like Mike»: Κάντο όπως ο Mike και απογείωσε το στιλ σου