Χατ τρικ ο Ανχέλ Ρέινα για Μοντερέι

Με επιβλητικό 5-0 επί της Κορίγιο ξεκίνησε το φετινό CONCACAF Champions League η Μοντερέι.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο συλλόγων ήταν αρκετά μεγάλη και φανερή. Πάντως οι Μεξικανοί άργησαν να «καθαρίσουν». Μόλις στο έβδομο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Χοσέ Μπασάντα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Στο 44ο ο Ρέινα διαμόρφωσε το 2-0, ενώ πέτυχε τα 3-0 και 5-0 στο 77ο και 87ο λεπτό, αντίστοιχα. Μάλιστα ο Μεξικανός στράικερ είχε και δοκάρι. Το άλλο γκολ σημειώθηκε από τον Ντάριο Καρένιο στο 82ο λεπτό.

Σε άλλο ματς, η Χερεντιάνο της Κόστα Ρίκα κατέβαλε με 1-0 τη Ρέαλ Σολτ Λέικ. Στο 13ο λεπτό ο Ελίας Αγκουιλάρ σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης. Ακόμα, ο Νατ Μπόρτσερς του συλλόγου του MLS αποβλήθηκε λόγω σκληρού φάουλ, οπότε η ανώτερη, μέχρι εκείνο το σημείο, Ρέαλ έμεινε με δέκα παίκτες.