Σκόραρε ο Καπετάνος, έχασε το Σούπερ Καπ η Κλουζ (video)

Ο Παντελής Καπετάνος μπορεί να έκανε το καθήκον του και να σκόραρε στον τελικό του ρούμανικου Σούπερ Καπ, ωστόσο η ομάδα του έχασε το τρόπαιο στην διαδικασία των πέναλτι.

Η Ντινάμο Βουκουρεστίου κατέκτησε χθες (14/7) βράδυ το Σούπερ Καπ της Ρουμανίας, αφού επικράτησε της Κλουζ με 4-2 στην διαδικασία των πέναλτι.

Στο 36' ο Βαλέντε έβαλε μπροστά την ομάδα του Έλληνα φορ, όμως πρωταγωνιστής για τη Ντινάμο ήταν ο Τουκουντεάν. Μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, πρόλαβε και έβαλε δύο γκολ, ένα στην κανονική διάρκεια του ματς (62') και ένα στην παράταση (100'), όμως ο Καπετάνος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη!

Στο 101' έφερε το ματς στα ίσια, αφού με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2. Ο τελικός οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου και εκεί σκόραρε ο Έλληνας φορ, ωστόσο η ομάδα του ηττήθηκε με 4-2.

Δείτε το βίντεο με όλα τα γκολ και το τέρμα του Καπετάνου στο 9:08 :

ΝΒΑ: Οι Λέικερς απέλυσαν τον προπονητή Ντάρβιν Χαμ
Προπονητής κατηγορείται για σεξουλική κακοποίηση έξι ανηλίκων – Σοκάρουν οι ενέργειές του