Μακεδονικός Σ. – ΑΟ Κάστωρ 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Μακεδονικού Σιάτιστας με τον Κάστορα, αλλά τις εντυπώσεις έκλεψε ο σκόρερ των γηπεδούχων.

Το παιχνίδι αυτό είχε πολλά στοιχεία που μπορεί να σταθεί κανείς, με κυριότερο το γεγονός ότι το γκολ του Μακεδονικού το σημείωσε στο 18’, ο 46χρονος (!) Χριστόφορος Κώντσογλου. Μάλιστα, στο παιχνίδι αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο ο 14χρονος γιος του, Γιώργος, όπως και ο 18χρονος γαμπρός του, ο Γράβας!

Παρόλα αυτά, όμως, η ομάδα της Σιάτιστας δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς ο Μουρατίδης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας για τον Κάστορα. Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι είχαν κι ένα δοκάρι στο 10’ με τον Σιοπόβου.

Τα αξιοσημείωτα του αγώνα δεν τελειώνουν εκεί, καθώς ο τωρινός προπονητής του Κάστορα, ο Βόλτσης, δούλεψε την περσινή περίοδο στον Μακεδονικό. Επιπρόσθετα, οι «βυσσινί» έχουν στο ρόστερ τους δύο παίκτες, τους Νασιόπουλο και Στεργίου, που έχουν αποκτηθεί δανεικοί ως το τέλος της σεζόν από τη Σιάτιστα. Μάλιστα και οι δύο έπαιξαν κόντρα στην ομάδα που ανήκουν!

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Μυλωνάς, Γκαραγκούνης, Γράβας, Λάτσιος, Τσιαούσης (88’ Ντέρος), Ντίνας, Κωντσόγλου Χ., Νούσιος, Μαλούτας, Δαϊνάς, Μεσημέρης (46’ Κωντσόγλου Γ.)

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ: Χαντζιάρας, Καραμαλής, Μιχαηλίδης, Νασιόπουλος, Παπαθανασίου (53’ Θεοδωρίδης), Σιοπόβου, Τσιμόπουλος (38’ Μουρατίδης), Στεργίου, Καλύβας, Τσατσάκης, Αντωνιάδης (63’ Λάκης)

NBA: Οι Σπερς και οι Πέισερς θα παίξουν δύο αγώνες στο Παρίσι το 2025
Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25
Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)