ΠΑΟΝΕ – Θερμαϊκός 2-2

Ισόπαλοι 2-2 ήρθαν ΠΑΟΝΕ και Θερμαϊκός στο γήπεδο των Νέων Επιβατών, με το αποτέλεσμα να κρίνεται σε γενικές γραμμές δίκαιο.

Oλα κρίθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο. Στο 71ο λεπτό ο Νίτσης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά οι γηπεδούχοι στο αμέσως επόμενο λεπτό (72΄) ισοφάρισαν με τον Καμπούρη και οκτώ λεπτά αργότερα (79΄) πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μπούζα. Όμως, δεν κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη, καθώς στο 91΄ ο Κολώνης με εύστοχο κτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ο Θερμαϊκός έπαιξε με  10 παίκτες στα τελευταία λεπτά του αγώνα, μετά από την αποβολή με κόκκινη κάρτα του Γιουλδούρη στο 82ο λεπτό.

ΠΑΟΝΕ:  Κασλής, Μπλιούμης, Ρούντος, Πανίδης, Αλεξιάδης, Καμπούρης, Ραβονίκου (46’ Τσίλης), Γεωργιάδης, Σταθώρης, Αναστασιάδης (65’ Μπούζας), Μανδάρης (70’ Βελκόπουλος).

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ:  Διαμαντόπουλος, Αρζουμανίδης, Βιτεβής (60’ Νίτσης), Κολώνης, Μόσχου, Καζαντζίδης, Κρέκας (52’ Τρόκας), Χατζηλιάδης, Γιουλδούρης, Μέτσιος, Μαλαφούρης (85’ Ζελιλίδης).

Τραγωδία για Βλάντο Τζούροβιτς - Εντοπίστηκε νεκρός ο γιός του σε δάσος στο Βελιγράδι
Ολυμπιακός: Το... σύνθημα Μαρινάκη στα αποδυτήρια μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα
Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός