Μουδανιά – Μυλότοπος  1-5

Μουδανιά – Μυλότοπος 1-5

Μια εντυπωσιακή εμφάνιση και μια ακόμα πιο εντυπωσιακή νίκη με 5-1 πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος Νέου Μυλότοπου  μέσα στα Μουδανιά.

Κι όμως ήταν τα Μουδανιά που άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό όταν ο  Κ. Δαλιάνας, με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ για τον Π.Ο.  Το γκολ «αφύπνισε» τον Μέγα Αλέξανδρο που πήρε τα ηνία του αγώνα ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του αγώνα και επιτυγχάνοντας πέντε γκολ.

Ο Ιωαννίδης ισοφάρισε για τον Νέο Μυλότοπο με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 16΄, ενώ ο ίδιος παίκτης δημιούργησε και το δεύτερο γκόλ της ομάδας του στο 29΄ όταν πρόλαβε τον Πηλιούρα στην έξοδο και πάσαρε στον επερχόμενο Νάτση ο οποίος προ κενής εστίας έκανε το 1-2.

Στο 39΄ ο Μαμής με εντυπωσιακό γυριστό σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Μουδανιά προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση χωρίς επιτυχία όμως αφού στο 60΄ ο Γκότσης βγήκε στην αντεπίθεση για την ομάδα του Μυλοτόπου και δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Γκόρτζη και να κάνει τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 1-5 σημειώθηκε στο 77΄ με κεφαλιά από τον Μαμή από την μικρή περιοχή μετά από σέντρα του Καρρά Κ.Χ.

Π.Ο. Μουδανιών:  Πηλιούρας (46΄Γκόρτζης), Μπράτσος (65΄Σφηντσιώτης), Μυστακίδης, Σαρρής, Τσιτσιπλάμης, Γραικός, Ποπίδης, Ιωσηφίδης, Τσακαλίδης, Δαλιάνας Κ. (Δαλιάνας Α.), Μάνουρας.

Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου:  Διαμαντίδης, Κωνσταντίνου, Κατιρτζόγλου, Μαλιούφας, Φάβας, Μαμής (78΄Αλμπάνης), Γκότσης, Καρράς Κ.Χ. (80΄Κούζας), Χατζηστεφάνου (60΄Σίμος), Ιωαννίδης, Νάτσης.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (30/04) - Με Game 3 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι για να πάρει και πάλι το πλεονέκτημα
NBA: Οι Σπερς και οι Πέισερς θα παίξουν δύο αγώνες στο Παρίσι το 2025
Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25