ΑΕ Κρανιδίου-ΠΑΟ Λουτρακίου 2-3

Αποφασισμένος παρουσιάστηκε ο ΠΑΟ Λουτρακίου στο Κρανίδι και επικράτησε με 3-2.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Αντωνίου και μόλις ένα λεπτό αργότερα, ο Τσουμάνης έχασε την ευκαιρία να διαμορφώσει το 2-0, καθώς σημάδεψε το δοκάρι του Ραβούση. Έπειτα, ο Πέτγαζλης πέτυχε το 1-1 στο 53’ και δεκατρία λεπτά αργότερα (66’) η ομάδα του απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Σακελλαρίου.

Τότε, οι Αποστολάκης και Χρυσαφίδης πέτυχαν δύο γκολ για το Λουτράκι στο 71’ και στο 73’ αντίστοιχα. Με αυτόν τον τρόπο διαμορφώθηκε σκορ 3-1 υπέρ των φιλοξενούμενων. Μάλιστα, ο δεύτερος έχασε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς στο 86’, όταν το σουτ το προσέκρουσε στο δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα ο Δειμεζής μείωσε σε 3-2, αλλά η ομάδα του δεν κατάφερε να πετύχει κάτι καλύτερο στα εναπομείναντα λεπτά.

ΑΕ Κρανιδίου : Ραβούσης, Γιάννος (75' Σταματέλος)   ,Κοξίδης,  Λαύκας, Παππάς, Δρίτσας, Πέτγαζλης Σταματέλος  Μπουγιούρας, Tζώρτζης, Δειμέζης.
ΠΑΟ Λουτρακίου: Παναγιωτόπουλος, Χατζηνικολής, Παινέσης, Νάστος Βουτσινάς, Μαυρέλης, Αντωνίου, Τσάτσος, Σακελλαρίου Αποστολάκης, (78' Γκαρμίρης) Τσουμάνης (68' Χρυσαφίδης).

Ανταποκριτής: Κοσμάς Γεωργίου

«Τέλος» στην καριέρα του βάζει ο Στέφανος Αθανασιάδης
Euroleague Final Four 2024: «Θέλω ελληνικό τελικό, ηγέτης ο Σλούκας» - Όσα δήλωσε ο Αταμάν
Euroleague Final Four 2024: «Τώρα είναι η σειρά μας να το πάρουμε» - Το αφιέρωμα στον Ολυμπιακό
Στα ημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η γυναικεία ομάδα Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδας!