Πεύκη-Άρης Αμφιάλης 3-2

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Πεύκη τον Άρη Αμφιάλης με 3-2 και έχει κάποιες ελπίδες για άνοδο στη Δ’ Εθνική.

Βέβαια, κάτι τέτοιο θα γίνει μόνο αν αποφασιστεί να συνεχιστεί το διακοπέν παιχνίδι με τον Περαμαϊκό από το 87’ και στα εναπομείναντα τρία λεπτά καταφέρει να σκοράρει. Θυμίζουμε ότι μέχρι το σημείο της διακοπής η Πεύκη προηγείτο 2-1.

Στα του αγώνα, η Πεύκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ο Άρης απειλούσε με αντεπιθέσεις. Στο 33’ ο Σακελλαρίου με σουτ έκανε το 1-0, ενώ στο 54’ ο Ψιλούδης με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Πλυθίδη, σημείωσε το 2-0. Η ομάδα της Αμφιάλης δεν εγκατέλειψε τη μάχη και ο Βιδάλης μείωσε σε 2-1 στο 59’, ενώ στο 75’ ο Σταματάκης με λόμπα ισοφάρισε σε 2-2. Ωστόσο ο Κωστάκης με κεφαλιά στο 86’ έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

ΠΕΥΚΗ: Καραγιώργος,Κωστάκης, Αλεβίζος, Ψιλούδης, Παπαγιώργης, Καραμπέτσος, Πλυθίδης (87’ Ριζόπουλος), Βάλσαμος, Σακελλαρίου, Μπαλής (77’ Ρόκος), Ετόκα (90’ Οικονομέας).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Διαμαντής, Αγγελαράκης (32’ Παπαγεωργίου), Καζάλας, Μέξης, Βιδάλης, Μάρκος, Σέλα, Κουφαδάκης, Σταματάκης, Τρίμπος, Χατζησεβαστός (62’Δρόσος)

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»