Χερσόνησος-Επισκοπή 2-2

Η Ισοπαλία ήταν το τελευταίο αποτέλεσμα για την πρωταθλήτρια Επισκοπή, αφού έμεινε στο 2-2 με την Χερσόνησο, πανηγυρίζοντας την άνοδο στην Football League 2.

Στο 6' η Χερσόνησος άνοιξε το σκορ, όταν ο Μηλάκης έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Γουργιώτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η... απάντηση της ομάδας του Θανάση Κολιτσιδάκη ήρθε στο 22', όταν ο Σουμπασάκης με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και με σουτ έκανε το 1-1.

Οκτώ λεπτά αργότερα η Επισκοπή έκανε την ανατροπή με κοντινό πλασέ του  Αντιασβίλι, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 36.

Στην επανάληψη η Επισκοπή μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο και έχασε δύο ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στην πρώτη αξιόλογη ευκαιρία τους, όταν ο Μηλάκης «σέρβιρε» στον Γουργιώτη και ο τελευταίος με διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-2.

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Μουντράκης, Μηλάκης, Μασέλης, Κουτσάκης, Καρδάσης (65' Ρίζος), Βασιλείου, Τσάλος (87' Μιχελεκάκης), Καρβουνάκης, Γουργιώτης, Βλάχος, Καπετανάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Κελαϊδής, Σιώρε, Κατσαμάς, Αργυράκης, Μαραθιανός, Φρατζεσκάκης (77' Καψαλάκης), Σουμπασάκης, Μικρόπουλος, Αντιασβίλι, Μουρτζάνος (65' Ταμάμης), Χνάρης (60' Μπαστάκης).

Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League