Ολυμπιακός Κυμίνων-Δόξα Πενταλόφου 2-1

Τη νίκη στις καθυστερήσεις επί της Δόξας Πενταλόφου πήρε ο Ολυμπιακός Κυμίνων με 2-1, ωστόσο δεν αρκούσε για να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Καλαϊτζίδης ήταν αυτός που στο 55’ άνοιξε το σκορ, μετά από έξοχη μεταβίβαση του Μπενίσκου και αριστερό φαλτσαριστό σουτ, για το 1-0. Ο Σαπάνης, όμως, στο 90΄ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Παπάζης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο βολέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: Νιάνιος, Κουτρογιάννης (65’ Παπαδόπουλος), Κιομουρτζόγλου, Μάρσης, Τσακίρης, Αυγέρος, Παπάζης, Σαββαΐδης, Μπενίσκος, Τζήμας (80’ Χατζηγεωργίου), Καλαίτζίδης (85’ Τσουτσούδης).

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Πολυχρονίδης, Παπαλιόζης (30’ Καρατάεφ), Τάμπας, Βαρλατάνης, Γραικός, Φαρμακομύτης, Σεΐζης, Χατζηχαριστός (70’ Σαπάνης), Πασχαλίδης (46’ Σαρμουλής), Αραμπατζούδης, Κουσούτης.

ΝΒΑ: Οι Λέικερς απέλυσαν τον προπονητή Ντάρβιν Χαμ
Προπονητής κατηγορείται για σεξουλική κακοποίηση έξι ανηλίκων – Σοκάρουν οι ενέργειές του