Άρης Αμφιάλης – Ιάσωνας 1-3

Αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, ο Ιάσωνας νίκησε σε αγώνα μπαράζ, εκτός έδρας τον Άρη Αμφιάλης με 3-1 και έκανε σημαντικό βήμα για την άνοδό του στη Δ΄ Εθνική.

Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων ενός τέτοιου αγώνα και σε συνδυασμό με τις απουσίες που είχαν, γνώρισαν φυσιολογικά την ήττα.

Το σκορ άνοιξε ο Ιάσωνας στο 13΄, με σουτ του Λαμπρινάτου.

Στο 27΄ο Τρίμπος επιχείρησε αδύναμο σουτ, η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του Σαράντου και κατέληξε στο βάθος της εστίας του. Με αυτόν τον τρόπο έγινε το 1-1.

Δέκα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ , με γκολ του Μανάρα (1-2). Το τελικό 1-3, διαμόρφωσε ο Μιχαλόπουλος στο 40΄.
Καλή η διαιτησία του Μπόρτζαρη από την Αχαΐα.

ΑΡΗΣ: Λαδικός, Παπαγεωργίου, Καζάλας, Μέξης, Βιδάλης, Κουφουδάκης, Δρόσος, Γεωργαλάκης (15΄ λ.τρ. Μηνόγιαννης - 61΄ λ.τρ. Ζαχαρίου), Σταματάκης, Τρίμπος, Τσέλκα (86΄ Χατζησεβαστός).

ΙΑΣΩΝΑΣ: Σαράντος, Τσάτσα, Μιχαλόπουλος (83΄ Φλέγκας),Τσούτσουρας,  Κούρος, Μανάρας, Μαυρομάττης (72΄Ξεκουκουλοτάκης), Λαμπρινάτος, Θανόπουλος, Σίμος (87΄ Βασιλάκος).

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό