Εθνικός Μελιγαλά-Παναρκαδικός 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Εθνικού Μελιγαλά με τον Παναρκαδικό, αποτέλεσμα που δεν βόλεψε καμία ομάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκαν πολλές φάσεις, με τον Εθνικό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για τον Παναρκαδικό, καθώς στο 53’ ο Μπεντεβής με εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για το 0-1, καθώς ο Αθανασόπουλος δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 63’ όταν μετά από κεφαλιά του Μουρούσια η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπούτα και καταλογίστηκε το πέναλτι. Ο Μουρούσιας ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που διατηρήθηκε ως τη λήξη του αγώνα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Δέδες, Τσώνης, Καραντζούλιας, Αλεξανδρόπουλος (86’ Μακρής), Κανελόπουλος, Μακρινιώτης, Θανόπουλος, Μουρούσιας, Διακουμής, Βιδάκης (Ντονάς).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ψυχογιός, Παπαδόπουλος (74’ Χαλιώτης), Μπούτας, Βιρβίλης, Μπεντεβής, Κόσκολος, Μέλος, Πετρόπουλος, Τζανής, Δήμος, Μπακογιαννάκης (59’ Λαγός).

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα