Άρης Αιτωλικού – Αετός Διασέλου 3-3

«Σοκ» στο 95’ για τον Άρη Αιτωλικού ο οποίος παραχώρησε ισοπαλία με 3-3 στον Αετό Διασέλλου στην πρώτη αγωνιστική των play offs του 8ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Οι Πρωταθλητές Αιτωλοακαρνανίας ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, ωστόσο μια ολιγωρία της άμυνας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στον Αετό.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και μόλις στο 18’ ο Λαγός άνοιξε το σκορ, έπειτα από ασθενή απόκρουση του Βαρέλη. Στο 52’ ο Ζέρβας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με ψηλοκρεμαστό σουτ, ενώ στο 75’ ο Καλοκαίρης σημάδεψε το δοκάρι του Βαρέλη.

Η… απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήρθε σε δύο λεπτά, καθώς στο 83’ ο Βερλέκης μείωσε σε 2-1 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μάλλιος με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το 2-2.

Ο Άρης κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 87’ με τον Γιάχο, ωστόσο στο 95’ ο Καπελάρης δεν κατάφερε να διώξει και ο Μάλλιος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έφερε το ματς στα ίσια (3-3).