Μ. Αλεξ. Ν. Μυλότοπου - Αετός Βαρβάρας 3 - 0

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, ο Μυλότοπος επιβλήθηκε με 3-0 του Αετού Βαρβάρας.

Μόλις στο 17ο λεπτό, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Πέτρακλη, ενώ ο Μυλότοπος έχασε αρκετές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα του, ωστόσο το 1-0, ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ρίκε ήταν ο μεγάλος... πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους, καθώς στο 60' έκανε το 2-0, ενώ στο 75ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΜΥΛΟΤΟΠΟΣ: Κατρατέας, Νάτσης,Τσαδάκης, Φάβας, Μυριντίνα, Ιωαννίδης (65’ Γρηγορίου), Δουλγερίδης (80’ Γιουλβανίδης), Καραμεταξάς, Ρίκε, Πέτρακλης, Αντωνιάδης (70’ Σίμος).

ΒΑΡΒΑΡΑ: Καλαιτζής, Κουματσιώτης Κ, Χατζής Δ, Παπαϊωάννου, Μωραίτης, Κεφαλάς, Βεκόπουλος (65’ Παπαευσταθίου), Ρουμιώτης, Ντάσιος (55’ Χατζής), Κορτάκης (85’ Βατάλης).

Μεταγραφές, Ρεάλ Μαδρίτης: Ζήτησε Φρίμπονγκ ο Αντσελότι
ΑΕΚ – Άρης: Το εντυπωσιακό κορεό για τα 100 χρόνια κι η οικογενειακή ατμόσφαιρα στο φινάλε (video)
Πινγκ Πονγκ: Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επιστημονική ημερίδα της Τ.Ε. ΕΦΟΕπΑ στην Πάτρα
Αθλητισμός: Ξεκίνησαν οι εγγραφές των ερασιτεχνικών σωματείων στο νέο περιβάλλον του e-kouros