Μινώταυρος-ΑΟΑΝ 2-3

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ο ΑΟΑΝ πήρε σπουδαίο «διπλό» στις Μουρνιές, αφού επικράτησε του Μινώταυρου με 3-2.

Στο πρώτο μόλις λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Δετοράκη από τον Καβρουλάκη, αλλά ο Καουκάκης που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!

Το 0-1 έγινε στο 22' με τον Τσάνγκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, φάση που ήταν και η σημαντικότερη στα πρώτα 45 λεπτά.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48' ο Μινώταυρος έφερε το ματς στα ίσια, όταν ο Ψαράκης με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή στο 71', όταν ο Νταγκουνάκης πήρε την κεφαλιά και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το τελευταίο δεκάλεπτο άνηκε στον ΑΟΑΝ που έκανε την ανατροπή με δύο καταπληκτικά γκολ. Στο 83' ο Δετοράκης πήρε την μπάλα από το κέντρο και αφού απέφυγε δύο αντιπάλους με ασύλληπτο σουτ ισοφάρισε σε 2-2, ενώ ο Καουκάκης στο 90' μετά από πάσα του Μουτάκη με εκπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-3.

Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Συροκάκης,  Γαλανάκης, Βαρδάκης (88' Μιχάκης), Πατεράκης, Πλατώνης, Τσικουδάκης, Δημούσης,  Καλαϊτζάκης, Νικολαΐδης (46' Ψαράκης), Καβρουλάκης (75' Θάνος), Νταγκουνάκης.

ΑΟΑΝ (Χρήστος  Καργιώτης): Φιορέτζης, Δέλλιος, Καουκάκης, Φαγάς (32' Κάτσης), Μουτάκης, Δετοράκης,  Γκιάτα, Τσάνγκα, Δήμας (58' Χατζιάι), Μιντιούρης, Καρνιάτης.