Άνετη νίκη για Μαγνησιακό

Τη νίκη 4-1 πήρε ο Μαγνησιακός κόντρα στον Φιλυριακό και «έκλεισε» νικηφόρα την χρονιά στην Β' κατηγορία του Γυναικείου πρωταθλήματος.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχες είχαν την υπεροχή όμως δεν κατάφεραν να την μετουσιώσουν σε κάποιο τέρμα, έχοντας μάλιστα και δοκάρι με την Λιάκου. Στην επανάληψη όμως η εικόνα του αγώνα άλλαξε ριζικά αφού με το «καλημέρα» η Γαγάρα έκανε το 1-0, όμως η απάντηση για τις φιλοξενούμενες ήρθε τρία λεπτά (50') μετά με την Λιπίτσκα να κάνει το 1-1.

Όμως ο Μαγνησιακός πήρε και πάλι το προβάδισμα με την Κουλοχέρη να σκοράρει με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 65' και να γράφει το 2-1. Στο 80' η Μεγαγιάννη με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα κάνει το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 θα διαμορφώσει στο 87' η Χατζηλιώντα. Να σημειωθεί πως ο Φιλυριακός είχε δοκάρι στο 82' με την Μάιλου.

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Μαργαρίτη, Μακρή (46' Παπασακελλαρίου Ζ.), Μεγαγιάννη, Καλαπαναγιώτου, Γαγάρα (65' Σιδεροπούλου), Πασακελλαρίου Ε., Χατζηλιοώντα, Μήτα, Λιάκου, Κέκου, Κουλοχέρη (85' Καλουδάκη)

ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΣ: Βασιλείου, Πάντου, Χατζή, Ζήκου, Μπασούρη, Τσιλοφύτη, Μάινου, Καρατζά, Λιπίτσκα, Πέικου, Μπάτσκου.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ