Παναργειακός-Άσπρα Σπίτια 2-1

Τους 41 πόντους έφτασε ο Παναργειακός στο πρωτάθλημα, μετά τη νίκη με 2-1 επί των Άσπρων Σπιτιών, που έχουν... καταδικαστεί σε υποβιβασμό.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας, ωστόσο τα τρία γκολ που σημειώθηκαν στο δεύτερο 45άλεπτο αποζημίωσαν τους φιλάθλους.

Στην φάση του 50ου λεπτού, ο Τριμπόνιας ανατράπηκε από τον Αβράμπο και οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα. Στο 70' ο Κολλιάκος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντας πλεονέκτημα για την κατάκτηση του «τριπόντου».

Στο 75' ο Πλακίδας Χ. απάντησε, ωστόσο μέχρι τη λήξη του ματς δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την πολύτιμη νίκη.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Αντώνης Αυλωνίτης): Παπαδόπουλος, Νότης (14' Τριμπόνιας), Σοφός, Ιασωνίδης, Φίλης, Δρούλιας (85' Γκίκας), Τζιώρας (72' Λιάρος), Μπόμπος, Κάπλατζης, Κολλιάκος, Κουτσοδήμος

ΕΝΩΣΗ ΑΣΑ (Δημήτρης Πούλος): Γκουλής (6' Δερβέναγας), Σταμούλης, Παπαχαραλάμπους, Καραμπέτσος Γ., Αβράμπος, Παπαδήμος, Νικολάου (55' Γιαχριτσής Λ.), Γιαχριτσής Ι., Καλιακμάνης Μ. (55' Πλακίδας Μ.), Κουτσούμπας, Πλακίδας Χ.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό