Κύμη-Ασπρόπυργος 5-0

Καταιγιστική ήταν η Κύμη κόντρα στον Ασπρόπυργο, καθώς επιβλήθηκε 5-0, αυξάνοντας έτσι τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία.

Το παιχνίδι δεν χρίζει σοβαρής κριτικής, καθώς το σκορ στο πρώτο ημίχρονο είχε εκτοξευτεί στο 4-0! Στο 29' ο Γκάτσης έκανε το 1-0, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Τσαλιάγκος διαμόρφωσε το 2-0. Ο Τσάγκος «έγραψε» το 3-0 στο 37' πριν έρθει και πάλι ο Γκάτσης στο 44' για να διαμορφώσει το σκορ του ημιχρόνου (4-0).

Στην επανάληψη το μόνο που άλλαξε, ήταν η προσθήκη ακόμα ενός γκολ στους γηπεδούχους, αφού ο Γκάτσης έκανε χατ-τρικ στο 85' διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

ΑΟ ΚΥΜΗΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Ντουρέκας, Μάλλιος, Καραμπίνης, Κύρου, Καλογερόπουλος, Αναστασίου Μ. (60' Αναστασίου), Σαββίδης, Μπλατσιώτης, Τσαλιαγκός (46' Γεωργουδάκης), Γκάτσης , Τσάγκος (71' Δαφνής)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Πάρης Λιάκος): Λούπασης, Ζωγράφος (46' Λακάι), Φραγκόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Μουζάκας, Αντωνιάδης, Βρατζάς, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Αναστασιάδης (71' Πεΐδης)

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»