Κασσιώπη - Πίνδος Κόνιτσας 4-0

Για την 24η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Δ' εθνικής η πρωτοπόρος Κασσιώπη νίκησε 4-0 την Πίνδο και πήρε διαφορά ασφαλείας για την άνοδο.

Η Κασσιώπη ξέφυγε 6 βαθμούς και είναι πλέον αδύνατο να χάσει τον τίτλο και την άνοδο στην Football League 2. Με ήττα ολοκλήρωσε την παρουσία της στους αγωνιστικούς χώρους η Πίνδος Κόνιτσας που θα πάρει τους τελευταίους αγώνες στα χαρτιά, αφού αγωνίζεται με Πρέβεζα και Α.Ο. Τρικάλων.
Το πρώτο γκολ μπήκε με την εκπνοή του ημιχρόνου από τον Τελάη και στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πέτυχαν στο 46΄ το 2-0 και πάλι με κεφαλιά του Τελάη ενώ στο 52΄ και στο 59΄ ο Τσούκλης διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Η Πίνδος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρότερους παίκτες της.

ΚΑΣΣΙΩΠΗ: Ζάχος, Μεσημέρης, Ανυφαντής, Βιτουλαδίτης, Σφακιανάκης (68΄ Στρατηγός), Πάγκαλης, Τελάης, Πετρογιάννης, Τσούκλης (59΄ Κονόμης), Γραμματικόπουλος, Φούκης (56΄ Κρόκιδης).

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Γεωλδάσης, Βλάχος Χ., Αγόρου, Μωυσιάδης, Βλάχος Π., Γερονάτσιος (53΄ Βαζάτης), Χαλούλος, Κυρτσόγλου, Γιάτσε, Δημόπουλος (60΄ Λάμπρου), Μουρεχίδης.
Διαιτήτευσε ο κ. Γιώτης με βοηθούς τους κ.κ. Τσίκνα και Τζουροπάνο, του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας.