Έβδομη η Κιλμάρνοκ

Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια της δεύτερης εξάδας της σκοτσέζικης Premier League και η Κιλμάρνοκ κατέλαβε την έβδομη θέση της κατάταξης.

Άλλωστε επικράτησε με 2-1 της υποβιβασμένης Ντανφέρμλιν με δύο γκολ στο τελευταίο τετράλεπτο. Ο Λίαμ Κέλι ισοφάρισε στο 86ο λεπτό και ο 19χρονος Τζουντ Ουίντσεστερ ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 89ο λεπτό με το πρώτο γκολ της καριέρας του. Στο 20ό λεπτό ο Πολ Ουίλις είχε ανοίξει το σκορ για την Ντανφέρμλιν.

Αμφότερες οι ομάδες παρατάχθηκαν με αρκετούς αναπληρωματικούς, κάτι που συνέβη και στη νίκη της Ινβερνές με 2-0 επί της Χιμπέρνιαν. Οι Γκρεγκ Τένσεϊ και Τζόνι Χάγες σκόραραν έπειτα από στημένες φάσεις.

Τέλος η Αμπερντίν και η Σεντ Μίρεν έμειναν στο 0-0 ενώπιον 10,716 θεατών. Οι δύο σύλλογοι απώλεσαν ευκαιρίες και ο Ντάρεν Μακί ήταν αρχηγός των «ντονς» στο τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του.

Basket League: Νίκησε ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς
Super League, Βόλος - Πανσερραϊκός 1-0: Σημάδεψε… παραμονή από τα 11 βήματα
Βόλεϊ Γυναικών: Πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός με επική επιστροφή επί του Ολυμπιακού!
Super League, Παναιτωλικός - Ατρόμητος 1-0: Προβάδισμα με Ταμπίτζε, τον «κράτησε» ο Τσάβες