Νίκη με ανατροπή για Εργοτέλη

Με 2-1 επικράτησε εκτός έδρας ο Εργοτέλης του Άρη, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κλείνοντας ιδανικά τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας γυναικών.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και θέαμα, οι γηπεδούχες ήταν εκείνες που ευτύχησαν να προηγηθούν όταν στο 35' ο Μήτκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Στριλιγκά με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως οι Κρητικές μπήκαν αποφασισμένες να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση κάτι το οποίο κατάφεραν. Αρχικά στο 50' η Τριβιζάκη έκανε το 1-1, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ της Σιδηρά και εν συνεχεία, στο 65', η Κυδωνάκη Β. διαμόρφωσε το τελικό 1-2 με εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε η Σιδηρά.

Έτσι, ο Εργοτέλης έκλεισε ιδανικά την σεζόν, με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

ΆΡΗΣ: Κανδιάου, Μήτκου, Τερζοπούλου (83' Κεχαγιά), Παπαδοπούλου, Χουτουριάδου, Γκόγκα, Κωνσταντίνου, Λαγουμτζή, Τσιλιφικά (60' Αναστασιάδου), Μάλαμα (76' Γρηγοριάδου), Καρκατζινού.

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Στριλιγκά, Σηφάκη (46' Τριβιζάκη), Κυδωνάκη Μ. (60' Κομσαδάκη), Αραβιάκη, Σημαιάκη, Νικηταρά, Ξέρα, Κυδωνάκη Β., Σιδηρά, Σημαιωνίδη, Αγγελάκη (55' Χούμα).

ΠΑΣ Γιάννινα: Τέλος ο Μπόρις Κλέιμαν
Αταμάν:"Πολύ υψηλό I.Q. ο Σαμοντούροβ"
Basket League: Με Κατσίβελη ο Άρης στην Πάτρα
Παναθηναϊκός AKTOR: Εύκολα, σοβαρά και 1-0 τον ΠΑΟΚ