Οδυσσέας Κορδελιού-Εθνικός Σοχού 2-1

Πρωταθλητής στον 2ο όμιλο αναδείχτηκε και μαθηματικά ο Οδυσσέας Κορδελιού, ύστερα από τη νίκη με 2-1 επί του Εθνικού Σοχού.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Μελιτζανίδη, τόσο για την 35λεπτη καθυστέρηση έναρξης του αγώνα λόγω της έντονης βροχόπτωσης, όσο και για το πέναλτι που καταλογίστηκε υπέρ του Οδυσσέα.

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, όταν και σημειώθηκαν και τα τρία γκολ. Στο 17’ ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα. Η μπάλα κόντραρε στο χέρι του Τσιαντούλη του Οδυσσέα και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι (!) υπέρ του! Ο Τσιαντούλης ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0. Στο 38’ ο Λαζαρίδης έκανε το 2-0, όμως στο 42’ ο Καραχαλίδης μείωσε σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες όμως το 2-1 υπέρ του Οδυσσέα Κορδελιού παρέμεινε και μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες του Βασίλη Αντωνιάδη ξέσπασαν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς για την κατάκτηση του τίτλου και την άνοδό τους στη Football League 2.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ: Αθανασίου, Συμεωνίδης, Αντωνιάδης (86’ Ζαγκναφέρης), Μιλκούδης, Πομάκης, Τσεβρεντζής, Γεροντίδης, Λαζαρίδης, Τσιαντούλης (74’ Ριζούλης), Παπαργυρίου, Κανδύλας (56’ Μπενίσκος).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ: Αθανασιάδης, Λαγγίζος, Σταυρίδης, Τσιτσιπλάμης (86’ Σταμπουλής), Πεχλιβάνης, Κολόκας (75’ Κιούλης), Νόικος (65’ Κοτσακινός), Ντουρτζιάρης, Ανδρεάδης, Βαχανελίδης, Καραχαλίδης.

Αν ο Θεός κράτησε τιμόνι, ήταν ο Άιρτον Σένα (photos+videos)
Αγγλία: Η Λέστερ προσφέρει νέο συμβόλαιο στον Έντσο Μαρέσκα
AEK: «Είχα πρόβλημα με το αλκοόλ, νόμιζα ότι θα πεθάνω» - Συγκλονίζει ο Ματίας Αλμέιδα
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Αναχώρησαν για Αγγλία οι «ερυθρόλευκοι» | Η ώρα και το κανάλι του αγώνα