Ελλάς Ποντίων-Τριγλία Ραφήνας 1-3

Η εντυπωσιακή πορεία της Τριγλίας Ραφήνας συνεχίζεται και… δικαιώνεται, καθώς νίκησε 3-1 την Ελλάδα Ποντίων, και πέρασε πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς με γκολ στο πρώτο λεπτό ο Γκουγκούλης έκανε το 1-0. Όμως στο 10’ ο Αρναρέλλης ισοφάρισε σε 1-1 για την Τριγλία, ενώ στο 18’ ο Ζέκιο έγραψε το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Αρναρέλλης στο 40’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και δεν σημειώθηκε άλλο τέρμα.

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Ευσταθίου, Τσανάκης, Τσοπανάς (37’ Λάκο), Σιδηρόπουλος Σ., Καφαλίδης, Καλύβας, Μαυράκης, Σιδηρόπουλος Γ., Γκουγκούλης (55’ Ασλάνογλου), Σιδηρόπουλος Χ. (75’ Καραγιάννης), Δρυμούσης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Γκούτσιας, Σταμπέλος, Γκίκας (60’ Ζανάκης), Κόρακας, Τσέπας, Σκαφίδας, Ράμο, Σπαγής, Μάντζης (80’ Λεμονής), Ζέκιο (70’ Τσάγκαρης), Αρναρέλλης

Παναθηναϊκός AKTOR, Βιλντόζα: «Πάμε στο Βελιγράδι να κερδίσουμε»
Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό