Ιωνικός-Ολυμπιάδα Κερατσινίου 1-0

Δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να νικήσει ο Ιωνικός την Ολυμπιάδα Κερατσινίου με 1-0, χάρη σε γκολ στο 90’.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις και κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα, ενώ είχε πολλές διακοπές. Στο πρώτο μέρος, η Ολυμπιάδα έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει, όταν στο 36’ το σουτ του Πέρρου σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Καμαράδος προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα άουτ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 90’, όταν ο Μυλωνάς έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ, ο Γεωργίου προσπάθησε να αποκρούσει, η μπάλα όμως βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Η Ολυμπιάδα τέλειωσε το παιχνίδι με οκτώ παίκτες, καθώς στις καθυστερήσεις δέχτηκαν δεύτερη κίτρινη κάρτα οι Παντελιδης, Καμμένος και Μαντούσης.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ραχιώτης, Κατσικάς (47’ Αννίνος), Κόκκαλης, Τσιμπλάλης, Τριανταφύλλου, Γαντζουδης, Αχλαδιώτης (62’ Μυλωνάς), Γκιόκα (25’ Ίγκλι), Επιτροπάκης, Εμρά, Μαντούβαλος

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Γεωργίου, Γιαννουκάρης, Καμμένος, Μελάς, Μαντούσης, Λιόσης, Παντελίδης, Γκάτης (80’ Γρηγοράκος), Καμαράδος (46΄Κυγκουρίας), Αντωνίου, Πέρρος (60’΄Μαυρουδής)

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»