Περδίκκας-Γρεβενά Αεράτα 2-1

Σημαντική νίκη πήρε ο Περδίκκας που διατηρεί μαθηματικές ελπίδες για την παραμονή του, καθώς επικράτησε 2-1 των Γρεβενών Αεράτων, που πλέον μπαίνουν σε περιπέτειες.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς στο πρώτο λεπτό ο Ιωαννίδης έκανε το 1-0. Στο 49’ ο Περδίκκας κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Ίττη με δεύτερη κίτρινη, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μπαμπάρης ευστόχησε στην εσχάτη των ποινών, για το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν τα Αεράτα ήταν να μειώσουν στο 88’ με τον Χαματάι.

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ: Παπαδόπουλος, Αρσενίδης Αλ., Κίλης, Ντάμπης, Γετίμης, Μπαμπάρης, Γεωργιάδης, Συμεωνίδης, Νικολαΐδης, Ιωαννίδης (70’ Κεχαγιάς), Παπαδόπουλος Στ.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας, Δημητριάδης, Στεργιόπουλος, Νασιόπουλος, Λάλλος, Ιωαννίδης, Χαματάι, Χαριζόπουλος (46’ Δημόπουλος), Καραγιάννης, Ίττης, Αναστασιάδης (46’ Ντινόπουλος)

Ιστιοπλοΐα: Το παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite στο Ιέρ